Fin5-Suunnistusviikko 2009, 12.-17.7.2009

H40A 2. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
6,3 km
Intermediate
6,9 km
Intermediate
Finish
7,0 km
 
1.   Tuomo Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  11:23:00   43:03 (1)  46:02 (1)     46:18  
2.   Timo Karppinen SK Pohjantähti  FIN  10:51:00   43:07 (2)  46:05 (2)     46:23  
3.   Janne Märkälä Tampereen Pyrintö  FIN  12:09:00   43:41 (3)  47:09 (3)     47:26  
4.   Marko Loukkalahti Delta  FIN  11:45:00   44:53 (4)  48:03 (4)     48:18  
5.   Yuri Emaldinov Angelniemen Ankkuri  FIN  10:21:00   45:47 (5)  48:55 (5)     49:13  
6.   Jan Donner OK77  FIN  10:17:00   46:34 (6)  49:47 (6)     50:03  
7.   Alexander Afonyushkin Ramenskoye  RUS  10:19:00   47:50 (8)  51:02 (7)     51:21  
8.   Timo Äijälä Tampereen Pyrintö  FIN  10:33:00   47:42 (7)  51:07 (8)     51:23  
9.   Jukka Viskari Delta  FIN  10:53:00   48:39 (9)  52:04 (9)     52:19  
10.   Tommi Tervakangas Espoon Suunta  FIN  11:25:00   48:49 (10)  52:15 (10)     52:30  
11.   Tero Leppämäki Viitasaaren Suunta  FIN  11:49:00   49:22 (12)  52:26 (11)     52:43  
12.   Manne Suominen Delta  FIN  10:09:00   49:05 (11)  53:14 (12)     53:31  
13.   Mika Loukkalahti Espoon Suunta  FIN  10:13:00   52:15 (13)  55:51 (13)     56:09  
14.   Veli-Matti Rytkönen Espoon Suunta  FIN  11:55:00   52:58 (14)  56:40 (14)     57:02  
15.   Mika Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  10:11:00   53:20 (15)  56:56 (15)     57:12  
16.   Marko Lehtonen Hankasalmen Hanka  FIN  10:41:00   53:32 (16)  57:06 (16)     57:22  
17.   Kari Mäki Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:53:00   53:45 (17)  57:09 (17)     57:24  
18.   Mika Kulmala Rajamäen Rykmentti  FIN  10:25:00   53:49 (18)  57:27 (18)     57:45  
19.   Jori Arrakoski OK77  FIN  11:59:00   55:04 (19)  59:15 (19)     59:35  
20.   Timo Reinikka Vaasan Suunnistajat  FIN  10:07:00   56:51 (20)  1:00:25 (20)     1:00:43  
21.   Jouni Vidqvist Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:29:00   57:22 (21)  1:01:25 (21)     1:01:41  
22.   Jyrki Kopra Turengin Sarastus  FIN  11:47:00   59:31 (22)  1:03:01 (22)     1:03:22  
23.   Markku Karttunen Kevytrakennemiehet  FIN  10:49:00      1:04:00 (23)     1:04:20  
24.   Ari Kotiharju Ikaalisten Nouseva Voima  FIN  11:03:00   1:00:15 (23)  1:04:14 (24)     1:04:36  
25.   Mikko Talvitie Keravan Urheilijat  FIN  10:45:00   1:00:39 (24)  1:04:46 (25)     1:05:06  
26.   Kimmo Gynther Itä-Hämeen Rasti  FIN  11:27:00   1:01:45 (28)  1:05:16 (26)     1:05:33  
27.   Jurg Niggli OJura  FRA  11:17:00   1:01:35 (26)  1:05:30 (27)     1:05:48  
28.   Paavo Roigas PekoOK  EST  10:31:00   1:01:07 (25)  1:05:37 (28)     1:05:55  
29.   Risto Savelius SK Vuoksi  FIN  11:51:00   1:02:07 (29)  1:05:58 (29)     1:06:18  
30.   Stefan Höstman Malax IF  FIN  10:15:00   1:02:12 (30)  1:06:12 (30)     1:06:30  
31.   Pekka Jokinen Pälkäneen Lukko  FIN  10:55:00   1:02:29 (32)  1:06:34 (31)     1:06:58  
32.   Pertti Koskela Turengin Sarastus  FIN  11:07:00   1:01:37 (27)  1:06:45 (32)     1:07:02  
33.   Kristian Liljeström Olavin Rasti  FIN  11:15:00   1:02:22 (31)  1:06:54 (33)     1:07:11  
34.   Juha Ruokonen Lappeen Riento  FIN  11:31:00   1:04:04 (34)  1:08:11 (34)     1:08:28  
35.   Kimmo Viertola Tarpian Suunta  FIN  11:13:00   1:03:54 (33)  1:08:25 (35)     1:08:43  
36.   Timo Tähtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:05:00   1:05:24 (37)  1:09:20 (36)     1:09:39  
37.   Sami Louekari Espoon Suunta  FIN  12:11:00   1:05:06 (36)  1:09:25 (37)     1:09:48  
38.   Rob Jessop NorthWestN  NZL  10:47:00   1:04:43 (35)  1:09:37 (38)     1:09:59  
39.   Tommi Lainema Espoon Suunta  FIN  11:01:00   1:06:29 (39)  1:10:32 (39)     1:10:52  
40.   Pasi Nevala Teuvan Rivakka  FIN  11:09:00   1:06:27 (38)  1:10:53 (40)     1:11:17  
41.   Kimmo Forsman Vaasan Suunnistajat  FIN  11:11:00   1:09:45 (40)  1:14:01 (41)     1:14:19  
42.   Asmo Vuorenpää Rastihaukat  FIN  11:35:00   1:10:26 (42)  1:14:55 (42)     1:15:16  
43.   Jyrki Louhi Helsingin Suunnistajat  FIN  11:33:00   1:10:21 (41)  1:15:13 (43)     1:15:29  
44.   Markku Saksa Teuvan Rivakka  FIN  10:23:00   1:10:49 (43)  1:15:47 (44)     1:16:13  
45.   Rauno Autio Karkki-Rasti  FIN  12:01:00   1:13:28 (44)  1:17:38 (45)     1:18:00  
46.   Jouko Skog Koo-Vee  FIN  10:05:00   1:14:39 (45)  1:18:49 (46)     1:19:05  
47.   Jari Kanko Koo-Vee  FIN  11:39:00   1:15:13 (46)  1:19:37 (47)     1:19:58  
48.   Reko Rantamäki Helsingin Suunnistajat  FIN  10:37:00   1:15:40 (47)  1:20:19 (48)     1:20:34  
49.   Igor Lazarev Ryazan`  RUS  11:37:00   1:18:45 (48)  1:24:15 (49)     1:24:35  
50.   Oleg Kisil SochiHBM  RUS  10:39:00   1:20:25 (49)  1:25:05 (50)     1:25:26  
51.   Pasi Lyyluoma Teuvan Rivakka  FIN  11:57:00   1:21:04 (50)  1:25:08 (51)     1:25:28  
52.   Timo Rokka Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:57:00   1:24:41 (51)  1:29:58 (52)     1:30:21  
53.   Veli Pyhtilä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:27:00   1:28:17 (52)  1:32:48 (53)     1:33:08  
54.   Petri Lyytikäinen Lappeen Riento  FIN  11:41:00   1:34:16 (53)  1:38:26 (54)     1:38:45  
55.   Kasperi Launis Raisu Lumous  FIN  10:43:00   1:41:06 (54)  1:47:42 (55)     1:48:04  
56.   Harri Jakobsson Espoon Suunta  FIN  10:35:00   1:45:48 (55)  1:51:14 (56)     1:51:31  
   Petri Kuusinen Turengin Sarastus  FIN  10:01:00            DNS  
   Matti Huttunen Pihkaniskat  FIN  10:03:00            DNS  
   Pasi Koistinen Nastolan Terä  FIN  10:59:00            DQ  
   Raul Hindov TON  EST  11:21:00            DNS  
   Timo Santamäki Kangasala SK  FIN  11:29:00            DNS  
   Vacant062905 Vacant  FIN  11:41:00            DNS  
   Anders Hällström_af OK77  FIN  11:43:00            DNS  
   Mark Lawson NorthWestN  NZL  12:03:00            DNS  
   Pasi Lehtonen Testaaja  FIN  12:07:00            DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English