Hiihtosuunnistuksen SM-pitkä matka Alajärvellä 10.3.2007

H60

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
11,7 km
Väliaika
Maali
12,0 km
 
1.   Jorma Hyyryläinen Juvan Urheilijat    11:47:00   50:44 (1)     51:54  
2.   Pekka Kanste Sotkamon Jymy    11:39:00   55:01 (2)     56:15  
3.   Pertti Ahtiainen Kalevan Rasti    12:05:00   56:04 (3)     57:18  
4.   Timo Paulanto Rajamäen Rykmentti    12:43:00   57:07 (4)     58:26  
5.   Pekka Hakala Kouvolan Rasti-72    12:29:00   57:31 (5)     58:48  
6.   Tapani Kesti Kuortaneen Kunto    11:51:00   57:38 (6)     59:14  
7.   Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat    11:45:00   58:10 (7)     59:28  
8.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry    11:59:00   58:54 (8)     1:00:17  
9.   Heikki Nurminen Itä-Päijänteen Rasti    12:59:00   59:12 (10)     1:00:23  
10.   Kalle Heino Epilän Esa    11:37:00   59:03 (9)     1:00:26  
11.   Pertti Jäkälä SK Vuoksi    12:23:00   59:15 (11)     1:00:30  
12.   Lauri Mikkonen Kontiolahden Urheilijat    12:49:00   59:22 (12)     1:00:40  
13.   Tapani Tanttinen Kokkolan Suunnistajat    12:33:00   59:45 (13)     1:00:56  
14.   Seppo Karjalainen Kuopion Suunnistajat    12:45:00   59:54 (14)     1:01:18  
15.   Antero Karvinen Ounasvaaran Hiihtoseura    12:55:00   1:00:13 (15)     1:01:30  
16.   Ossi Koivunen Espoon Akilles    12:47:00   1:00:18 (16)     1:01:34  
17.   Seppo Tammela Tikkakosken Suunnistajat    12:39:00   1:01:01 (17)     1:02:20  
18.   Viljo Kajava Kuopion Suunnistajat    12:51:00   1:01:41 (19)     1:02:52  
19.   Pekka Ravattinen Joutsenon Kullervo    12:17:00   1:01:40 (18)     1:03:08  
20.   Jukka Savolainen Lahden Suunnistajat-37    13:03:00   1:01:53 (20)     1:03:13  
21.   Heikki Pitkänen SK Vuoksi    12:11:00   1:01:54 (21)     1:03:22  
22.   Jukka Aunula Rasti-Jyry    12:31:00   1:02:16 (22)     1:03:37  
23.   Kauko Turunen Lahden Suunnistajat-37    12:53:00   1:02:18 (23)     1:03:39  
24.   Kyösti Mikkola Epilän Esa    12:03:00   1:02:38 (24)     1:03:58  
25.   Pertti Nyberg SOC Asikkala    11:35:00   1:02:52 (26)     1:04:05  
26.   Risto Partanen Hyvinkään Rasti    11:33:00   1:02:47 (25)     1:04:06  
27.   Jorma Kemppi Navi    12:01:00   1:02:57 (27)     1:04:21  
28.   Mauno Korhonen Kuopion Suunnistajat    11:41:00   1:03:03 (28)     1:04:27  
29.   Jorma Oja Nivalan Urheilijat    12:27:00   1:03:18 (29)     1:04:46  
30.   Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry    12:07:00   1:04:06 (30)     1:05:25  
31.   Severi Halkosaari Nivalan Urheilijat    11:49:00   1:04:12 (31)     1:05:32  
32.   Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY:n Urheilijat    10:47:00   1:04:18 (32)     1:05:35  
33.   Seppo Mähönen Perämeren Rasti    12:57:00   1:04:27 (33)     1:05:49  
34.   Stig Sundqvist OK Botnia    11:15:00   1:04:45 (35)     1:06:10  
35.   Lars Forsblom Kouvolan Rasti-72    11:21:00   1:04:41 (34)     1:06:12  
36.   Pertti Valtee Helsingin Suunnistajat    12:09:00   1:04:58 (36)     1:06:25  
37.   Pentti Närhi Raja-Karjalan Suunnistajat    11:07:00   1:05:17 (37)     1:06:31  
38.   Raimo Kaukonen Itä-Päijänteen Rasti    12:37:00   1:05:43 (38)     1:06:58  
39.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto    10:09:00   1:05:53 (39)     1:07:15  
40.   Risto Haapala Kokkolan Suunnistajat    11:53:00   1:06:21 (40)     1:07:45  
41.   Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti    11:57:00   1:06:38 (41)     1:08:04  
42.   Pertti Salonen Hauhon Sisu    12:19:00   1:08:21 (42)     1:09:52  
43.   Kimmo Kettunen Säyneisen Salpa    10:49:00   1:09:05 (44)     1:10:22  
44.   Reijo Haaja Valkeakosken Haka    11:55:00   1:08:29 (43)     1:10:35  
45.   Måns Åkerblom Gamlakarleby IF    12:21:00   1:09:31 (45)     1:11:01  
46.   Pertti Veijalainen Kouvolan Rasti-72    12:35:00   1:09:46 (47)     1:11:14  
47.   Esko Taipalus Rastiketut    11:01:00   1:09:43 (46)     1:11:16  
48.   Lasse Peltola Suunta Jurva    11:09:00   1:10:47 (48)     1:12:12  
49.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta    10:17:00   1:11:33 (49)     1:12:57  
50.   Frans Pått IF Minken    10:35:00   1:12:50 (50)     1:14:13  
51.   Raimo Rauhalammi Haapamäen Urheilijat    12:15:00   1:13:03 (51)     1:14:28  
52.   Seppo Varpula Suunta Jurva    10:11:00   1:13:43 (53)     1:15:07  
53.   Oiva Kaasalainen Suunta-Sepot    10:33:00   1:13:41 (52)     1:15:13  
54.   Markku Myllyaho Saloisten Reipas    11:11:00   1:14:19 (54)     1:15:45  
55.   Asko Harvala Ounasvaaran Hiihtoseura    12:41:00   1:14:36 (55)     1:16:12  
56.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat    10:39:00   1:15:07 (56)     1:16:30  
57.   Niilo Koskenkorva Leppävaaran Sisu    10:13:00   1:15:42 (57)     1:17:12  
58.   Urho Ryytty SK Vuoksi    10:57:00   1:16:45 (58)     1:18:21  
59.   Markku Tunturi Valkeakosken Haka    10:45:00   1:17:32 (59)     1:18:50  
60.   Heikki Pajukangas Kaustisen Pohjan-Veikot    11:27:00   1:18:47 (60)     1:20:13  
61.   Juhani Perkkiö Ylivieskan Kuula    10:43:00   1:18:50 (61)     1:20:20  
62.   Sven-Olof Backman IK Falken    10:53:00   1:18:52 (62)     1:20:23  
63.   Jarmo Ilkka Rasti-Jussit    11:13:00   1:18:56 (63)     1:20:32  
64.   Sulo Jakovlev Savon Rasti    12:13:00   1:20:17 (65)     1:21:38  
65.   Pekka Rautio Joutsenon Kullervo    10:05:00   1:20:15 (64)     1:21:48  
66.   Jouko Määttä Puolangan Ryhti    11:05:00   1:20:25 (66)     1:21:54  
67.   Leo Koistinen Vakka-Rasti    11:23:00   1:20:35 (67)     1:22:00  
68.   Jouko Jääskeläinen Raja-Karjalan Suunnistajat    11:25:00         1:22:32  
69.   Erkki Jalkanen Valkeakosken Haka    11:29:00   1:21:20 (68)     1:23:09  
70.   Keijo Jylhä Jämsän Retki-Veikot    10:29:00   1:21:33 (69)     1:23:11  
71.   Pentti Helminen Jämsän Retki-Veikot    10:07:00   1:21:54 (70)     1:23:24  
72.   Timo Rapakko Lounais-Hämeen Rasti    10:15:00   1:23:11 (71)     1:24:46  
73.   Pauli Korhonen Säyneisen Salpa    10:03:00   1:24:00 (72)     1:25:36  
74.   Atso Mäkinen Mesikämmenet    11:31:00   1:24:18 (73)     1:26:11  
75.   Taisto Järvinen Rastiketut    10:37:00   1:24:53 (74)     1:26:27  
76.   Lauri Lehto Pietarsaaren Into    10:27:00         1:27:07  
77.   Asko Kujala Kokkolan Suunnistajat    10:51:00   1:26:09 (75)     1:27:32  
78.   Lars-Erik Östman IF Brahe    10:23:00   1:28:13 (76)     1:29:54  
79.   Tauno Partanen Säyneisen Salpa    10:25:00   1:30:57 (77)     1:32:32  
80.   Jukka Kauranen Itä-Päijänteen Rasti    10:59:00   1:33:11 (78)     1:34:45  
81.   Mauno Näsi Rasti-Jussit    10:01:00   1:36:26 (79)     1:38:11  
82.   Keijo Hautaniemi Kauhavan Wisa    10:41:00   1:44:16 (80)     1:46:11  
83.   Arto Rautiainen Kalevan Rasti    10:55:00   1:50:18 (81)     1:52:17  
   Eino Karppinen Kuopion Suunnistajat    10:19:00         hylätty  
   Paavo Nikkari Järvenpään Palo    10:21:00         ei läht.  
   Erkki Latvasto Helsingin Suunnistajat    10:31:00         ei läht.  
   Seppo Korhonen Ounasvaaran Hiihtoseura    11:03:00         ei läht.  
   Jussi Kankaanpää Rasti-Jussit    11:17:00         ei läht.  
   Risto Ilomäki Rastiketut    11:19:00         keskeytti  
   Antti Niittymäki Mäntän Seudun Eräpirkat    11:43:00         ei läht.  
   Tapio Reijula Mesikämmenet    12:25:00         ei läht.  
   Tuomo Romula Mesikämmenet    13:01:00         ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English