41. Kainuun rastiviikko 1.-6.7.2007, Sotkamo

H65A 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
5,8 km
 
1.   Yrjö Nikkinen Hyvinkään Rasti    15:35:00   39:47  
2.   Helmut Conrad USVTUDresd  GER  15:07:00   44:00  
3.   Esko Linna Nivalan Urheilijat    15:25:00   45:08  
4.   Erkki Pietiläinen Perämeren Rasti    14:37:00   46:19  
5.   Pekka Nurmi Rasti-Lukko    15:49:00   46:30  
6.   Olavi Kittilä Saloisten Reipas    15:55:00   47:20  
7.   Risto Harjuhahto Saloisten Reipas    14:57:00   47:46  
8.   Jaakko Salo Saarijärven Pullistus    15:03:00   48:08  
9.   Risto Hakio Helsingin Suunnistajat    15:47:00   48:29  
10.   Åke Gatelid Sigtuna OK  SWE  14:09:00   49:06  
11.   Veijo Tahvanainen Kalevan Rasti    15:01:00   49:07  
12.   Reino Pääkkönen Rasti-Pielinen    15:37:00   49:41  
13.   Raimo Laitinen Hiidenkiertäjät    15:41:00   50:02  
14.   Toivo Pelkonen Ylikiimingin Nuijamiehet    15:09:00   50:03  
15.   Pentti Kumara Sievin Sisu    15:31:00   50:09  
16.   Reijo Torvikoski RasTiimi    15:45:00   51:01  
17.   Olavi Jalkanen Kalevan Rasti    15:59:00   51:15  
18.   Paavo Kytäjä Karkki-Rasti    14:51:00   51:25  
19.   Paavo Valkonen Hankasalmen Hanka    15:15:00   52:13  
20.   Arvo Paavilainen Petäjäveden Petäjäiset    15:17:00   52:18  
21.   Kauko Tiili Kontiolahden Urheilijat    14:35:00   52:27  
22.   Timo Tiira SK Vuoksi    14:05:00   53:26  
23.   Jaakko Alalahti Oulun NMKY:n Urheilijat    15:29:00   53:35  
24.   Jouko Karjalainen Helsingin Suunnistajat    14:49:00   53:47  
25.   Boris Krotkov Lytkarino  RUS  15:23:00   55:21  
26.   Matti Kuosmanen Kajaanin Suunnistajat    15:13:00   56:17  
27.   Kalevi Heiskanen Hämeenlinnan Suunnistajat    15:39:00   57:12  
28.   Olavi Heinonen Järvenpään Palo    14:45:00   57:23  
29.   Matti Lainema XYZ    14:13:00   58:42  
30.   Nils Jansson OK Raseborg    14:25:00   59:08  
31.   Fjalar Lindroos OK Raseborg    15:21:00   59:24  
32.   Arnold Walder Kapreolo  SUI  14:23:00   1:01:56  
33.   Reijo Oja Nivalan Urheilijat    14:29:00   1:03:20  
34.   Pekka Salminen Espoon Suunta    14:53:00   1:03:31  
35.   Esko Kajamäki Navi    15:05:00   1:04:28  
36.   Sulo Vuorenpää Urjalan Urheilijat    14:19:00   1:05:39  
37.   Ilari Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat    14:43:00   1:07:22  
38.   Pekka Syväterä Riihimäen Suunnistajat    14:15:00   1:13:29  
39.   Valeriy Solomein Mysl  RUS  14:31:00   1:15:27  
40.   Klaus Schlittermann LokBerlin  GER  14:27:00   1:17:02  
41.   Pauli Kleemola Pihkaniskat    14:47:00   1:22:47  
42.   Erik Mittelholzer OLG Kakowa  SUI  14:33:00   1:52:10  
43.   Hannu Nevalainen Rasti-Pielinen    14:41:00   2:04:14  
   Armo Pasonen OK77    15:27:00   ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English