Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/www.jouniaaltonen.fi/tulokset/tulokset-www.jouniaaltonen.fi.php on line 27
Fin5-Suunnistusviikko 2009, 12.-17.7.2009 - Tulokset

Fin5-Suunnistusviikko 2009, 12.-17.7.2009

H40A 3. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
7,2 km
Väliaika
7,4 km
Väliaika
Maali
7,5 km
 
1.   Jan Donner OK77  FIN  12:03:00   42:46 (1)  43:32 (1)     43:59  
2.   Timo Karppinen SK Pohjantähti  FIN  10:33:00   44:49 (2)  45:45 (2)     46:09  
3.   Yuri Emaldinov Angelniemen Ankkuri  FIN  11:29:00   46:35 (3)  47:38 (3)     48:01  
4.   Janne Märkälä Tampereen Pyrintö  FIN  10:03:00   46:57 (4)  47:58 (4)     48:21  
5.   Matti Yliluikki Suomusjärven Sisu  FIN  12:29:00   47:14 (5)  48:14 (5)     48:40  
6.   Tuomo Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  10:47:00   47:51 (6)  48:46 (6)     49:15  
7.   Jukka Viskari Delta  FIN  12:13:00   48:06 (7)  49:05 (7)     49:25  
8.   Asmo Vuorenpää Rastihaukat  FIN  10:29:00   49:17 (8)  50:21 (8)     50:47  
9.   Manne Suominen Delta  FIN  10:31:00   49:25 (9)  50:36 (9)     51:04  
10.   Jari Jaakkola Maarian Mahti  FIN  10:27:00   50:11 (10)  51:20 (10)     51:41  
11.   Mika Loukkalahti Espoon Suunta  FIN  10:51:00   50:52 (11)  51:56 (11)     52:19  
12.   Tomas Ray OK77  FIN  11:37:00   51:28 (12)  52:32 (12)     53:01  
13.   Ari Kotiharju Ikaalisten Nouseva Voima  FIN  11:41:00   51:33 (13)  52:32 (12)     53:03  
14.   Tommi Tervakangas Espoon Suunta  FIN  11:59:00   52:47 (14)  54:01 (14)     54:23  
15.   Kimmo Gynther Itä-Hämeen Rasti  FIN  11:11:00   53:58 (15)  54:59 (15)     55:19  
16.   Tero Leppämäki Viitasaaren Suunta  FIN  12:07:00   54:08 (16)  55:08 (16)     55:32  
17.   Ari-Pekka Ojala Turengin Sarastus  FIN  12:01:00   55:37 (17)  56:50 (17)     57:17  
18.   Jouni Vidqvist Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:07:00   55:47 (18)  57:01 (18)     57:19  
19.   Veli-Matti Rytkönen Espoon Suunta  FIN  11:33:00   55:59 (19)  57:05 (19)     57:35  
20.   Rob Jessop NorthWestN  NZL  11:21:00   56:05 (20)  57:08 (20)     57:36  
21.   Hannu Ilonen SK Vuoksi  FIN  12:11:00   56:20 (23)  57:24 (21)     57:48  
22.   Matti Huttunen Pihkaniskat  FIN  11:23:00   56:16 (21)        57:56  
23.   Jyrki Nieminen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:41:00   56:17 (22)  57:40 (22)     58:16  
24.   Mark Lawson NorthWestN  NZL  10:09:00   56:40 (24)  58:01 (23)     58:22  
25.   Jarmo Koskela OK77  FIN  10:57:00   56:52 (25)  58:02 (24)     58:24  
26.   Harri Saramäki Olavin Rasti  FIN  10:43:00   57:49 (26)  58:57 (25)     59:19  
27.   Max Lindfors OK77  FIN  10:13:00   58:04 (27)  59:20 (26)     59:44  
28.   Mika Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  11:07:00   58:44 (28)  59:57 (27)     1:00:26  
29.   Markku Karttunen Kevytrakennemiehet  FIN  11:31:00   59:44 (29)  1:00:53 (28)     1:01:19  
30.   Kari Matilainen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:05:00            1:01:21  
31.   Timo Reinikka Vaasan Suunnistajat  FIN  12:31:00   1:00:08 (30)  1:01:11 (29)     1:01:35  
32.   Mikko Talvitie Keravan Urheilijat  FIN  11:19:00   1:00:25 (31)  1:01:32 (30)     1:02:04  
33.   Jurg Niggli OJura  FRA  11:03:00   1:00:56 (32)  1:02:07 (31)     1:02:30  
34.   Kari Mäki Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:43:00   1:01:10 (33)  1:02:13 (32)     1:02:38  
35.   Rauno Autio Karkki-Rasti  FIN  10:45:00   1:01:46 (34)  1:03:00 (33)     1:03:24  
36.   Pasi Koistinen Nastolan Terä  FIN  12:17:00   1:02:28 (35)  1:03:27 (34)     1:03:49  
37.   Sami Louekari Espoon Suunta  FIN  11:13:00   1:03:07 (36)  1:04:21 (35)     1:04:50  
38.   Marko Lehtonen Hankasalmen Hanka  FIN  11:45:00   1:03:29 (37)  1:04:35 (36)     1:05:02  
39.   Risto Savelius SK Vuoksi  FIN  10:55:00   1:04:13 (38)  1:05:24 (37)     1:05:49  
40.   Juha Koivusalo Ilomantsin Urheilijat  FIN  11:47:00   1:04:31 (39)  1:05:55 (38)     1:06:20  
41.   Reko Rantamäki Helsingin Suunnistajat  FIN  11:49:00   1:05:09 (40)  1:06:23 (39)     1:06:41  
42.   Jyrki Kopra Turengin Sarastus  FIN  10:53:00   1:05:22 (42)  1:06:32 (40)     1:07:00  
43.   Kristian Liljeström Olavin Rasti  FIN  11:55:00   1:05:18 (41)  1:06:41 (41)     1:07:02  
44.   Kimmo Viertola Tarpian Suunta  FIN  11:57:00   1:05:42 (43)  1:06:56 (42)     1:07:19  
45.   Pekka Jokinen Pälkäneen Lukko  FIN  10:49:00   1:08:35 (44)  1:09:57 (43)     1:10:26  
46.   Tero Taubert Koo-Vee  FIN  10:39:00   1:08:47 (45)  1:10:09 (44)     1:10:35  
47.   Kimmo Forsman Vaasan Suunnistajat  FIN  11:09:00   1:09:42 (46)  1:10:47 (45)     1:11:16  
48.   Stefan Höstman Malax IF  FIN  12:23:00   1:09:53 (47)  1:11:08 (46)     1:11:30  
49.   Jouko Skog Koo-Vee  FIN  11:27:00   1:10:42 (48)  1:11:49 (47)     1:12:18  
50.   Harri Posti Koskelankylän Riento  FIN  11:35:00   1:10:45 (49)  1:11:49 (47)     1:12:21  
51.   Jari Kanko Koo-Vee  FIN  12:19:00   1:13:39 (50)  1:14:48 (49)     1:15:17  
52.   Juha Ruokonen Lappeen Riento  FIN  12:21:00   1:13:51 (52)  1:14:55 (50)     1:15:20  
53.   Jyrki Hyyrynen Sippurasti  FIN  12:25:00   1:13:39 (50)  1:15:10 (51)     1:15:47  
54.   Tommi Lainema Espoon Suunta  FIN  10:05:00   1:14:02 (53)  1:15:23 (52)     1:15:57  
55.   Pertti Koskela Turengin Sarastus  FIN  11:25:00   1:14:56 (54)  1:16:08 (53)     1:16:42  
56.   Veli Pyhtilä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:39:00   1:15:04 (55)  1:16:19 (54)     1:16:45  
57.   Pasi Nevala Teuvan Rivakka  FIN  11:15:00   1:15:42 (56)  1:17:01 (55)     1:17:37  
58.   Pasi Lyyluoma Teuvan Rivakka  FIN  10:25:00   1:18:26 (57)  1:19:42 (56)     1:20:08  
59.   Jyrki Louhi Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:19:12 (58)  1:20:41 (57)     1:21:08  
60.   Markku Saksa Teuvan Rivakka  FIN  12:05:00   1:25:33 (59)  1:27:04 (58)     1:27:40  
61.   Harri Jakobsson Espoon Suunta  FIN  10:21:00   1:28:14 (60)  1:29:29 (59)     1:29:48  
62.   Timo Rokka Lounais-Hämeen Rasti  FIN  11:53:00   1:28:56 (61)  1:30:18 (60)     1:30:45  
63.   Igor Lazarev Ryazan`  RUS  12:09:00   1:37:24 (62)  1:38:38 (61)     1:39:01  
64.   Kasperi Launis Raisu Lumous  FIN  10:17:00   1:42:23 (63)        1:44:42  
65.   Oleg Kisil SochiHBM  RUS  10:19:00   1:52:13 (64)  1:53:53 (62)     1:54:28  
66.   Mika Kulmala Rajamäen Rykmentti  FIN  10:01:00   2:18:04 (65)  2:19:17 (63)     2:19:50  
   Petri Kuusinen Turengin Sarastus  FIN  10:11:00            ei läht.  
   Vacant062905 Vacant  FIN  10:23:00            ei läht.  
   Raul Hindov TON  EST  10:35:00            ei läht.  
   Timo Santamäki Kangasala SK  FIN  11:01:00            ei läht.  
   Alexander Afonyushkin Ramenskoye  RUS  11:51:00            ei läht.  
   Pasi Lehtonen Testaaja  FIN  12:15:00            ei läht.  
   Timo Tähtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:27:00            ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English