41. Kainuun rastiviikko 1.-6.7.2007, Sotkamo

H65AL 4. day

Smart Follow

        Starting time Finish
4,0 km
 
1.   Pentti Tiira Lynx    13:17:00   31:24  
2.   Leo Tsurkin Vaalan Karhu    12:11:00   32:39  
3.   Yotaro Ogasawara Tokyo Ol Club  JPN  11:27:00   33:28  
4.   Ahti Iso-Somppi Loimaan Jankko    12:45:00   33:40  
5.   Arvo Martikainen Lahden Suunnistajat-37    13:21:00   34:54  
6.   Tauno Tolmunen Rasti E4    10:21:00   34:58  
6.   Tarmo Salmi Raja-Karjalan Suunnistajat    13:09:00   34:58  
8.   Paavo Koponen Iisalmen Visa    13:19:00   35:04  
9.   Onni Rosenqvist Suosmeren Salpa    11:53:00   36:52  
10.   Erkki Oikarinen Leppävaaran Sisu    11:03:00   37:13  
11.   Aulis Keronen Enon Kisa-Pojat    11:07:00   37:17  
12.   Martti Sukki Lounais-Hämeen Rasti    11:19:00   37:23  
13.   Jorma Eskola Rastikarhut    11:29:00   37:58  
14.   Arthur Boyt KERNO  GBR  12:51:00   38:28  
15.   Jyrki Viiri Hirvensalon Heitto    11:51:00   39:01  
16.   Toivo Punkero Hyvinkään Rasti    12:49:00   39:53  
17.   Reijo Leino Hiidenkiertäjät    10:43:00   39:55  
18.   Raimo Aholainen Savon Suunta    12:27:00   39:57  
19.   Teuvo Valtonen Hiisirasti    12:33:00   40:16  
20.   Rauno Pyykkönen Suomussalmen Rasti    11:35:00   40:24  
21.   Kalle Männikkö Ylikiimingin Nuijamiehet    13:13:00   40:34  
22.   Eino Juntunen Hauhon Sisu    10:41:00   40:48  
23.   Viljo Heiskanen Rasti-Pielinen    11:25:00   40:54  
24.   Heimo Pelkonen Kiimingin Urheilijat    10:27:00   41:04  
25.   Tauno Sved Rauman Työväen Urheilijat    12:43:00   41:07  
26.   Osmo Grönroos Espoon Suunta    10:33:00   41:19  
27.   Per-Erik Staffans Vörå IF    11:21:00   42:34  
27.   Matti Pekki Hiidenkiertäjät    11:31:00   42:34  
29.   Taisto Valkonen Hankasalmen Hanka    10:47:00   42:39  
30.   Olavi Leino Delta    13:23:00   42:47  
31.   Olavi Salmela Ylivieskan Kuula    12:05:00   42:59  
32.   Aapo Hietalahti Halsuan Toivo    12:15:00   43:29  
33.   Tuomo Ketola Kauhajoen Karhu    11:17:00   43:39  
34.   Jorma Tenhunen Nilsiän Nujakka    10:55:00   44:11  
34.   Simo Vainio Pudasjärven Urheilijat    11:01:00   44:11  
36.   Eero Kärkkäinen Espoon Suunta    11:39:00   44:20  
36.   Toivo Jokikuona RasTiimi    12:23:00   44:20  
38.   Urpo Laitinen Pihkaniskat    10:25:00   44:46  
39.   Olavi Ylikangas Himangan Urheilijat    12:03:00   44:50  
40.   Toivo Hautamäki Nivalan Urheilijat    10:37:00   44:51  
41.   Tauno Backman Rastivarsat    11:45:00   46:06  
42.   Pertti Rautasalo Liperin Taimi    12:39:00   46:11  
43.   Osmo Lindeman Helsingin Suunnistajat    11:43:00   46:53  
44.   Andris Ozols Club Seniors Latvia  LAT  10:45:00   47:28  
45.   Gustaf Hagroos IK Örnen    12:01:00   47:35  
46.   Esko Saari Ounasvaaran Hiihtoseura    12:13:00   47:56  
47.   Veikko Kolu Keski-Karjalan Rasti    11:15:00   48:18  
48.   Martti Haverinen Rasti-Pielinen    12:59:00   48:40  
49.   Ernst Berger Cordobrugg  SUI  12:57:00   48:58  
50.   Karl-Erik Åberg Espoon Suunta    12:35:00   49:13  
51.   Hannu Leppänen Rauman Työväen Urheilijat    10:51:00   49:14  
52.   Heino Jurvakainen Kiimingin Urheilijat    12:29:00   49:46  
52.   Onni Huotari Kuhmon Peurat    12:53:00   49:46  
54.   Valentin Vagin Roza vetrov  RUS  13:11:00   51:01  
55.   Taisto Riihonen Kauhajoen Karhu    12:41:00   51:05  
56.   Pekka Järvi Nivalan Urheilijat    12:09:00   51:47  
57.   Erkki Jokisalo Delta    12:25:00   52:10  
58.   Reijo Tolonen Suomussalmen Rasti    10:29:00   53:13  
58.   Taisto Helppolainen Eura-Kauttuan Urheilijat    10:59:00   53:13  
60.   Kalle Tolonen Kajaanin Suunnistajat    10:49:00   54:40  
61.   Kalevi Viinanen Kesälahden Urheilijat    11:13:00   57:25  
62.   Antti Kuhmonen Rautalammin Urheilijat    11:37:00   57:26  
63.   Pentti Oksanen Rauman Työväen Urheilijat    11:57:00   57:59  
64.   Raimo Jääskeläinen Kuopion Suunnistajat    10:53:00   58:07  
65.   Vladimir Makarov Saint-Petersburg  RUS  11:05:00   58:14  
66.   Pauli Pietikäinen Päijät-Rasti    12:55:00   58:38  
67.   Alf Kjellberg Bredareds IF  SWE  13:07:00   58:52  
68.   Simo Hovinen Keravan Urheilijat    11:11:00   1:03:00  
69.   Antero Remes Oulun Reipas    10:57:00   1:03:12  
70.   Seppo Kaukinen Tampereen Pyrintö    11:47:00   1:04:54  
71.   Raimo Havukorpi Delta    11:23:00   1:11:42  
   Unto Rantonen Pulkkilan Ponsi    10:23:00   DNS  
   Timo Isokääntä Ylivieskan Kuula    10:31:00   DNS  
   Matti Haatainen Iisu    10:39:00   DNS  
   Veikko Pohjola Lynx    11:55:00   DNS  
   Eino Mäkelä Pohjankyrön Rasti    11:59:00   DNS  
   Seppo Tähkäpää Rasti-Hyry    12:17:00   DNS  
   Pentti Kämäräinen Hiidenkiertäjät    12:19:00   DNS  
   Taisto Kivioja Suomussalmen Rasti    12:31:00   DNS  
   Paavo Aunola Saloisten Reipas    12:47:00   DNS  
   Kalervo Mattila Rastikarhut    13:01:00   DQ  
   Veli Sundqvist Hiidenkiertäjät    13:03:00   DNS  
   Heikki Sulander Kangasalan Kisa    13:15:00   DNS  
   Juhani Kaustinen Himangan Urheilijat    13:25:00   DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English