L-Mål | Resultat | |||
---|---|---|---|---|
1 | Tapio Peippo SK Vuoksi |
- |
24:16 | Tapio Peippo |
2 | Kari Huttunen Keravan Urheilijat |
- |
24:46 | Kari Huttunen |
2 | Risto Wessman Delta |
- |
24:46 | Risto Wessman |
4 | Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat |
- |
25:19 | Jouni Savelainen |
4 | Pertti Nieminen Rajamäen Rykmentti |
- |
25:19 | Pertti Nieminen |
6 | Kauko Pääkkölä Lapin Veikot |
- |
25:34 | Kauko Pääkkölä |
7 | Juhani Nippala Rasti-Jyry |
- |
25:42 | Juhani Nippala |
8 | Vesa Turku Helsingin Suunnistajat |
- |
25:50 | Vesa Turku |
9 | Olli Lehtinen Turun Suunnistajat |
- |
25:59 | Olli Lehtinen |
10 | Ensio Lakanen Delta |
- |
26:05 | Ensio Lakanen |
11 | Paavo Inkinen Rastivarsat |
- |
26:27 | Paavo Inkinen |
12 | Henning Nynäs IF Brahe |
- |
26:57 | Henning Nynäs |
13 | Matti Railimo Rastivarsat |
- |
27:13 | Matti Railimo |
14 | Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry |
- |
27:35 | Juhani Kytöjoki |
15 | Lauri Mikkonen Kontiolahden Urheilijat |
- |
28:01 | Lauri Mikkonen |
16 | Asko Niittymäki Turengin Sarastus |
- |
28:15 | Asko Niittymäki |
17 | Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat |
- |
28:19 | Reijo Mouhu |
18 | Ilmars Limbens Sigulda |
- |
28:22 | Ilmars Limbens |
19 | Hugh Moore RedRoos |
- |
28:28 | Hugh Moore |
20 | Seppo Ahvenainen Järvenpään Palo |
- |
28:42 | Seppo Ahvenainen |
20 | Boros Zoltan HSESzenten |
- |
28:42 | Boros Zoltan |
22 | Kyösti Rautanen Tuupovaaran Sepot |
- |
28:48 | Kyösti Rautanen |
23 | Tuomo Peltola MS Parma |
- |
28:53 | Tuomo Peltola |
24 | Åge Liljeström Helsingin Suunnistajat |
- |
28:58 | Åge Liljeström |
25 | Pentti Tammisaari Hirvensalon Heitto |
- |
29:13 | Pentti Tammisaari |
26 | Heikki Lahdenniemi Sahalahden Kunto |
- |
29:27 | Heikki Lahdenniemi |
27 | Kalevi Moisio Turun Suunnistajat |
- |
29:37 | Kalevi Moisio |
28 | Heimo Hongisto Loimaan Jankko |
- |
29:45 | Heimo Hongisto |
29 | Tuomo Romula Mesikämmenet |
- |
30:11 | Tuomo Romula |
30 | Pentti Kivelä Hollolan Urheilijat -46 |
- |
30:19 | Pentti Kivelä |
31 | Raimo Pusa Virtain-Ruoveden Suunnistajat |
- |
30:22 | Raimo Pusa |
32 | Paavo Rönkkö Espoon Suunta |
- |
30:24 | Paavo Rönkkö |
33 | Eero Leppäkorpi Leppävaaran Sisu |
- |
30:26 | Eero Leppäkorpi |
34 | Teuvo Pajukoski Rasti-Jussit |
- |
30:29 | Teuvo Pajukoski |
35 | Matti Espo Sippurasti |
- |
30:42 | Matti Espo |
36 | Keijo Lakkinen Suunta-Sepot |
- |
30:49 | Keijo Lakkinen |
36 | Olavi Lukkarinen SK Pohjantähti |
- |
30:49 | Olavi Lukkarinen |
38 | Jussi Kankaanpää Rasti-Jussit |
- |
30:51 | Jussi Kankaanpää |
39 | Pertti Salmenoja Hirvensalon Heitto |
- |
30:52 | Pertti Salmenoja |
40 | Kari Vallden Leppävaaran Sisu |
- |
30:53 | Kari Vallden |
41 | Unto Tanttu Keravan Urheilijat |
- |
30:54 | Unto Tanttu |
41 | Seppo Hämäläinen Kankaanpään Suunnistajat |
- |
30:54 | Seppo Hämäläinen |
43 | Juhani Virtanen Lounais-Hämeen Rasti |
- |
31:02 | Juhani Virtanen |
44 | Pertti Euren Rastikarhut |
- |
31:05 | Pertti Euren |
45 | Heikki Varjonen Rasti-Lukko |
- |
31:15 | Heikki Varjonen |
46 | Severi Halkosaari Himangan Urheilijat |
- |
31:19 | Severi Halkosaari |
47 | Heikki Heinonen Lounais-Hämeen Rasti |
- |
31:27 | Heikki Heinonen |
47 | Esko Taipalus Rastiketut |
- |
31:27 | Esko Taipalus |
49 | Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat |
- |
31:30 | Veli-Matti Kyckling |
50 | Pekka Ottelin Jämsän Retki-Veikot |
- |
31:34 | Pekka Ottelin |
51 | Ossi Lakkala Saloisten Reipas |
- |
31:43 | Ossi Lakkala |
52 | Martti Joensuu Nivalan Urheilijat |
- |
32:10 | Martti Joensuu |
53 | Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot |
- |
32:11 | Paavo Holappa |
54 | Hannu Pönni Kymin Suunnistajat |
- |
32:13 | Hannu Pönni |
55 | Eero Lassila Tuupovaaran Sepot |
- |
32:18 | Eero Lassila |
56 | Paavo Nikkari Järvenpään Palo |
- |
32:19 | Paavo Nikkari |
57 | Matti Roivas Urjalan Urheilijat |
- |
32:24 | Matti Roivas |
58 | Leo Koistinen Vakka-Rasti |
- |
32:31 | Leo Koistinen |
59 | Jarmo Junnila Riihimäen Suunnistajat |
- |
32:35 | Jarmo Junnila |
60 | Pekka Kurikka Urjalan Urheilijat |
- |
32:44 | Pekka Kurikka |
61 | Ales Chmelik VSKMZLUBrn |
- |
33:29 | Ales Chmelik |
62 | Kauko Savolainen Kalvolan Keihäs |
- |
33:30 | Kauko Savolainen |
63 | Risto Uljas Rasti-Jyry |
- |
33:32 | Risto Uljas |
64 | Niilo Sevon Saloisten Reipas |
- |
33:36 | Niilo Sevon |
65 | Reijo Orrensalo Turun Visat |
- |
33:44 | Reijo Orrensalo |
66 | Urho Ryytty SK Vuoksi |
- |
33:55 | Urho Ryytty |
67 | Tapio Lindstedt Oriveden Ponnistus |
- |
33:58 | Tapio Lindstedt |
68 | Pertti Immanen Oriveden Ponnistus |
- |
34:04 | Pertti Immanen |
69 | Henry Lågland Vaasan Suunnistajat |
- |
34:18 | Henry Lågland |
70 | Ilkka Lainema MS Parma |
- |
34:23 | Ilkka Lainema |
71 | Pentti Jokinen Kankaanpään Suunnistajat |
- |
34:27 | Pentti Jokinen |
72 | Runar Aldén OKKolmårde |
- |
34:55 | Runar Aldén |
73 | Teuvo Lehtinen Rastivarsat |
- |
34:56 | Teuvo Lehtinen |
74 | Erkki Rantakangas Alajärven Ankkurit |
- |
35:06 | Erkki Rantakangas |
75 | Olavi Vuorio Järvenpään Palo |
- |
35:10 | Olavi Vuorio |
76 | Jussi Rajamäki Helsingin Suunnistajat |
- |
35:28 | Jussi Rajamäki |
77 | Risto Jarva Oriveden Ponnistus |
- |
35:30 | Risto Jarva |
78 | Sergey Harkov Inus |
- |
35:53 | Sergey Harkov |
78 | Kari Sartanen SK Vuoksi |
- |
35:53 | Kari Sartanen |
80 | Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat |
- |
35:55 | Jaakko Laine |
81 | Pentti Hirvonen Turun Metsänkävijät |
- |
36:24 | Pentti Hirvonen |
82 | Harri Tolvanen Pihkaniskat |
- |
36:29 | Harri Tolvanen |
83 | Jorma Oja Himangan Urheilijat |
- |
36:44 | Jorma Oja |
84 | Eero Länsiluoto Espoon Suunta |
- |
36:54 | Eero Länsiluoto |
85 | Kalle Kuhmonen Helsingin Suunnistajat |
- |
37:11 | Kalle Kuhmonen |
86 | Jouko Kontturi Rasti-Lukko |
- |
37:16 | Jouko Kontturi |
87 | Keijo Viljanen Loimaan Jankko |
- |
38:07 | Keijo Viljanen |
88 | Kari Tikka Maarian Mahti |
- |
38:14 | Kari Tikka |
89 | Heikki Salovaara SK Pohjantähti |
- |
38:20 | Heikki Salovaara |
90 | Alpo Lousio Helsingin Suunnistajat |
- |
38:48 | Alpo Lousio |
91 | Matti Järvenmäki Rasti 88 |
- |
39:19 | Matti Järvenmäki |
92 | Antti Honkonen Lahden Taimi |
- |
39:36 | Antti Honkonen |
93 | Harri Kuosa Loimaan Jankko |
- |
39:57 | Harri Kuosa |
94 | Martti Parviainen XYZ |
- |
40:29 | Martti Parviainen |
95 | Rolf Eklund Helsingin Suunnistajat |
- |
41:21 | Rolf Eklund |
96 | Erkki Mattila Turun Suunnistajat |
- |
41:37 | Erkki Mattila |
97 | Jean Pierre Poncet OJura |
- |
42:20 | Jean Pierre Poncet |
98 | Tommy Wåhlin OKEnen |
- |
42:41 | Tommy Wåhlin |
99 | Vitaly Dushkevich Moscow |
- |
43:18 | Vitaly Dushkevich |
100 | Jukka Nurmela Urjalan Urheilijat |
- |
43:23 | Jukka Nurmela |
101 | Pekka Heikelä MS Parma |
- |
44:04 | Pekka Heikelä |
102 | Matti Sarmanne Riihimäen Suunnistajat |
- |
50:34 | Matti Sarmanne |
103 | Jarmo Hokkanen Tuusulan Voima-Veikot |
- |
51:20 | Jarmo Hokkanen |
104 | Klaus Toivonen Ounasvaaran Hiihtoseura |
- |
55:32 | Klaus Toivonen |
105 | Boris Kalinin Moscow |
- |
1:02:49 | Boris Kalinin |
Lasse Vuorinen Angelniemen Ankkuri |
- |
disk | Lasse Vuorinen |